Poniższy wykaz obejmuje wszystkich duchownych posługujących w parafii irządzkiej w latach 1616-1846, o których widnieją adnotacje w księgach ochrzczonych .
Lp.
|
Imię i nazwisko
|
Pełnione funkcje
|
Data pierwszego wpisu
|
Data ostatniego wpisu
|
1
|
Jan z Przyrowa
|
proboszcz irządzki, prepozyt parafii irządzkiej
|
24.VIII.1616
|
15.IV.1645
|
2
|
Jan Kaliński
|
wikariusz kościoła irządzkiego
|
8.VIII.1630
|
17.XI.1630
|
3
|
Melchior Spodarkowius
|
wikariusz irządzki
|
20.II.1632
|
30.IV.1632
|
4
|
Jan Drozdowicz
|
wikariusz irządzki
|
4.III.1633
|
8.VII.1633
|
5
|
Jan Schaderus
|
wikariusz irządzki
|
24.III.1633
|
9.V.1636
|
6
|
Grzegorz Kowalicius
|
wikariusz irządzki
|
20.VII.1636
|
7.III.1644
|
7
|
Stanisław Żarnowiec
|
wikariusz nakleński
|
30.V.1638
|
|
8
|
Jan Kotowicz Żarnowiecki
|
wikariusz irządzki
|
28.VI.1638
|
26.I.1639
|
9
|
Jan Leski
|
mansjonarz irządzki, zarządca kościoła irządzkiego
|
9.II.1640
|
5.I.1665
|
10
|
Jan Fumka
|
mansjonarz irządzki
|
5.VI.1640
|
|
11
|
Stanisław Przedboroniy
|
wikariusz irządzki
|
14.VIII.1640
|
18.IV.1641
|
12
|
Piotr Żarski
|
proboszcz rokitniański, dziekan lelowski
|
17.VII.1641
|
20.XI.1646
|
13
|
Grzegorz Wycisłowicz
|
mansjonarz irządzki
|
28.IX.1642
|
22.XI.1643
|
14
|
Andrzej Koczelski
|
mansjonarz irządzki
|
1.IV.1644
|
6.XII.1644
|
15
|
Grzegorz C[z]udnicius
|
mansjonarz irządzki
|
11.V.1644
|
14.III.1647
|
16
|
Aleksander Stanisławski
|
mansjonarz irządzki
|
8.II.1645
|
8.IV.1646
|
17
|
Marcin Sobicki
|
mansjonarz irządzki, zarządca irządzki
|
21.VII.1646
|
?.IX.1647
|
18
|
Tomasz Marianowicz
|
mansjonarz irządzki
|
1.IV.1647
|
22.XII.1648
|
19
|
Marcin Stradomski
|
proboszcz nakielski, pleban nakielski
|
13.II.1648
|
8.XII.1665
|
20
|
Jan Gutman
|
|
21.III.1648
|
14.XII.1648
|
21
|
Kacper Skotnicki
|
|
21.VI.1653
|
29.IX.1654
|
22
|
Tomasz Sadlowic
|
zarządca irządzki
|
17.XII.1648
|
|
23
|
Jan Kazimierz Sadłowski (Sadłowic)
|
zarządca irządzki
|
1.I.1655
|
17.III.1655
|
24
|
łukasz Zboinowicz
|
wikary irządzki
|
6.X.1655
|
?4.X.1655
|
25
|
Jakub Sczytnicki
|
|
2.III.1658
|
27.I.1659
|
26
|
Tomasz Pakosowicz
|
|
27.VII.1661
|
10.X.1662
|
27
|
Jan Franciszek Lesniowic
|
magister sztuk i doktor filozofii, prepozyt irządzki, oficjał pilecki, sądecki, prepozyt pilecki, sądecki
|
29.IX.1662
|
30.XI.1695
|
28
|
Maciej Kabziński
|
mansjonarz irządzki, zarządca irządzki
|
6.X.1662
|
3.XI.1670
|
29
|
Franciszek Mielżyński
|
prowincjał zakonu Braci Mniejszych prowincji polskiej
|
27.X.1662
|
|
30
|
Albert Kozerkowic
|
mansjonarz irządzki
|
30.III.1665
|
7.IX.1667
|
31
|
Tomasz Fabianowic
|
|
22.III.1668
|
9.XII.1668
|
32
|
Błażej Cieskowic (Cieskowski, Cieścikowic)
|
|
27.I.1669
|
25.X.1673
|
33
|
Maciej Krupski
|
zarządca kościoła irządzkiego
|
6.II.1670
|
19.V.1670
|
34
|
Marcin Stopciński (Stopczyński)
|
bakałarz filozofii, zarządca w Irządzach
|
10.IX.1670
|
15.XII.1671
|
35
|
Szymon Dygwałowicz
|
zarządca kościoła irządzkiego
|
1.I.1672
|
1.III.1676
|
36
|
Bonawentura
|
ojciec z zakonu św. Franciszka
|
14.I.1673
|
|
37
|
Łukasz Skowronkowic
|
mansjonarz irządzki
|
20.X.1673
|
1.II.1695
|
38
|
Marian Kempski
|
zarządca kościoła irządzkiego
|
2.IV.1676
|
20.III.1678
|
39
|
Adam Wielgosz
|
mansjonarz irządzki
|
15.V.1678
|
18.IX.1680
|
40
|
Stanisław Twardzik
|
mansjonarz irządzki, prepozyt irządzki
|
20.IV.1680
|
7.I.1682
|
41
|
Tomasz Rogowic
|
zarządca kościoła irządzkiego
|
12.X.1678
|
28.II.1690
|
42
|
Andrzej Meteczki
|
|
27.X.1680
|
18.VIII.1681
|
43
|
Jakub Dumanowski
|
zarządca kościoła irządzkiego
|
2.XI.1681
|
3.VIII.1682
|
44
|
Michał Włośniowski
|
|
7.II.1681
|
20.III.1682
|
45
|
Kacper Sulerowicz
|
|
11.II.1682
|
|
46
|
Marcin Sowiński
|
mansjonarz irządzki, zarządca kościoła irządzkiego
|
10.IV.1682
|
25.II.1703
|
47
|
Marcin Antoni Franciszek Czechowicz
|
mansjonarz irządzki
|
31.XII.1682
|
3.VIII.1683
|
48
|
Szymon Dutkowski (Dutkowic)
|
mansjonarz irządzki, zarzadca nakleński
|
23.III.1685
|
13.X.1695
|
49
|
Stanisław Rigliński (Rygwiński)
|
mansjonarz kościoła irządzkiego
|
28.XII.1687
|
1.III.1688
|
50
|
Andrzej Chełpiński (Chełpowic)
|
mansjonarz
|
20.VII.1688
|
30.I.1689
|
51
|
Władysław (Wacław) Dworski
|
mansjonarz
|
6.IV.1689
|
19.VII.1689
|
52
|
Andrzej Czetner (Cetner)
|
mansjonarz irządzki, zarządca kościoła irządzkiego
|
2.I.1690
|
27.VII.1695
|
53
|
Grzegorz Ścisłowicz
|
zarządca kościoła irządzkiego
|
21.VII.1691
|
17.IX.1691
|
54
|
Jan Franciszek Kopciński (Kopcieński)
|
mansjonarz, zarządca, wikary kościoła irządzkiego
|
28.IX.1691
|
5.III.1724
|
55
|
Jan Duzowski (Dużowski)
|
zarządca
|
9.XI.1694
|
24.XI.1698
|
56
|
Albert Otrębowski
|
zarządca
|
13.VI.1695
|
31.VIII.1695
|
57
|
Baltazar Kazimierz Gajoszowicz
|
altarysta kościoła lelowskiego, wikary
|
1.X.1695
|
14.III.1723
|
58
|
Jan Stanowicz
|
przełożony szpitala lelowskiego, wikary irządzki
|
15.X.1695
|
15.III.1696
|
59
|
Jan Zbyczyński
|
mansjonarz irządzki
|
1.IV.1696
|
|
60
|
Jan Iczakowic
|
mansjonarz irządzki
|
11.IV.1696
|
4.VI.1697
|
61
|
Szymon Miedziński
|
mansjonarz kościoła irządzkiego
|
6.VI.1696
|
21.V.1697
|
62
|
Łukasz Garnkowski
|
zarządca nakleński
|
27.VII.1699
|
|
63
|
Kazimierz Wachowicz
|
wikary i mansjonarz kościoła irządzkiego
|
13.VI.1702
|
16.II.1703
|
64
|
Albert Pawlikowicz
|
|
17.III.1703
|
22.XII.1705
|
65
|
Jan Franciszek Świerkliński
|
prepozyt kościoła irządzkiego, sekretarz JKM
|
10.I.1705
|
26.X.1726
|
66
|
Michał Jarocki
|
wikary i mansjonarz kościoła irządzkiego
|
20.III.1706
|
18.XI.1711
|
67
|
Stanisław Ilkiewicz
|
dziedzic Wygiełzowa z licencją prepozyta
|
27.XI.1707
|
|
68
|
Józef Kątski
|
kapłan z Dzierzgowa
|
6.I.1709
|
|
69
|
Bazyli Narburt
|
kapłan Towarzystwa Jezusowego
|
6.II.1709
|
|
70
|
Kazimierz Świerkliński
|
kapłan, zakonnik świętego zakonu cystersów sulejowskich
|
5.VI.1712
|
12.VIII.I714
|
71
|
Tomasz Wierzbicki
|
proboszcz Podlesia
|
13.VII.1712
|
|
72
|
Łukasz ?jowicz
|
proboszcz w obojgu Lelowach
|
13.VII.1712
|
|
73
|
Jan Kazimierz Krzystakowicz
|
wikary kościoła irządzkiego
|
8.IX.1712
|
8.XI.1712
|
74
|
Eligiusz Piekarski
|
przełożony zakonu Braci Mniejszych św. Franciszka, rezydent w konwencie lelowskim
|
3.VI.1716
|
4.IV.1721
|
75
|
Jan Biechowski
|
wikary i mansjonarz kościoła irządzkiego
|
2.V.1717
|
4.VI.1717
|
76
|
Andrzej Olesiewicz
|
wikary i mansjonarz kościoła irządzkiego
|
17.IX.1717
|
?.VIII.1721
|
77
|
Sebastian Józef Bobikiewic (Bobikowic)
|
wikary irządzki
|
20.IV.1720
|
30.I.1721
|
78
|
Bonifacy
|
ojciec pilskiego konwentu św. Augustyna
|
8.XI.1720
|
|
79
|
Jan Dymuchowski
|
zarządca nakleński
|
29.V.1721
|
|
80
|
Antoni Gawroński
|
brat OFM (zakonu Braci Mniejszych - franciszkanów)
|
10.IX.1721
|
25.IX.1721
|
81
|
Jan Kapestyński
|
wikary i ? kościoła irządzkiego
|
13.XII.1721
|
|
82
|
Szymon Krzyżecki
|
prebendariusz w Starym Lelowie i zarządca irządzki
|
25.IV.1723
|
14.VI.1723
|
83
|
Józef (Jan) Pluciński
|
mansjonarz i wikary kościoła irządzkiego
|
26.IX.1723
|
15.XII.1724
|
84
|
Mateusz Mazeński (Morzeński)
|
z zakonu Braci Mniejszych w Lelowie
|
19.III.1724
|
25.X.1726
|
85
|
Jan Szwander
|
prebendariusz, altarysta Przemienienia Pana Naszego Chrystusa i NMP w koronie w Krakowie, zarządca i mansjonarz kościoła irządzkiego
|
25.XII.1724
|
6.V.1725
|
86
|
Józef Sadłuski
|
wikary irządzki
|
25.II.1725
|
|
87
|
Wawrzyniec Cetejowicz
|
kanonik regularny, zarządca kościoła irządzkiego
|
25.V.1725
|
14.XII.1725
|
88
|
Kazimierz Dobrakowski
|
doktor protonotariusz apostolski, prepozyt i oficjał pilski
|
31.VII.1725
|
|
89
|
Wojciech Antoni Zgarda
|
zarzadca kościoła irządzkiego
|
16.I.1726
|
23.IV.1732
|
90
|
Antoni Gałczyński
|
zarzadca kościoła irządzkiego
|
14.VII.1726
|
15.VIII.1728
|
91
|
Tomasz Erazm
|
SOM z Lelowa (zakon Braci Mniejszych - franciszkanów)
|
28.X.1728
|
4.II.1729
|
92
|
Albert Małecki
|
prebendariusz ze Starego Lelowa
|
24.II.1729
|
13.X.1733
|
93
|
Jan Cybulski
|
mansjonarz, zarządca i wikary kościoła irządzkiego, promotor Towarzystwa św. Różańca
|
24.VIII.1729
|
9.IX.1739
|
94
|
Franciszek Antoni Siłakowski
|
mansjonarz kościoła irządzkiego, wikary
|
12.V.1732
|
1.VI.1733
|
95
|
Dydak Słoński
|
z konwentu Braci Mniejszych
|
23.III.1733
|
15.III.1734
|
96
|
Józef z Bystrzanowic Bystrzanowski
|
kanonik lwowski, prepozyt irządzki
|
15.VII.1733
|
23.VII.1734
|
97
|
Franciszek Piotr Jaskierski
|
ze Zgromadzenia Braci Mniejszych św. Franciszka
|
21.IV.1734
|
|
98
|
Adrian Karbiński
|
franciszkanin
|
28.X.1734
|
28.XII.1734
|
99
|
Franciszek Bystrowski
|
zarządca kościoła irządzkiego, wikary
|
21.II.1735
|
22.VI.1749
|
100
|
Franciszek Pacynowski
|
prepozyt irządzki i niedźwiedzki, kanonik katedralny kijowski
|
20.VII.1735
|
2.IV.1757
|
101
|
Kazimierz Jaromin
|
wikary irządzki
|
6.V.1736
|
31.III.1755
|
102
|
Józef Łukasiewicz
|
|
31.XII.1737
|
|
103
|
Józef Cybulski
|
pleban koziegłowski
|
17.IX.1739
|
22.III.1740
|
104
|
Antoni Biernacki
|
promotor Towarzystwa św. Różańca kościoła irządzkiego
|
27.VII.1740
|
13.XII.1741
|
105
|
Łukasz Filowski (Filiowski)
|
promotor Towarzystwa św. Różańca, zarządca irządzki
|
25.XI.1743
|
22.IX.1763
|
106
|
Jan Grzybowski
|
wikary Starego Lelowa, zarządca
|
?.X.1744
|
27.IX.1749
|
107
|
Wojciech Czyżowski
|
wikary, zarządca nakleński, prepozyt przyrowski
|
14.XI.1745
|
27.I.1761
|
108
|
Jan Żarski (Rzarski)
|
wikary irządzki
|
26.VI.1751
|
24.X.1751
|
109
|
Antoni Niepsujski
|
wikary
|
3.I.1755
|
20.VI.1755
|
110
|
Jakub Skołupski
|
wikary irządzki
|
23.XII.1756
|
28.XII.1756
|
111
|
Józef Jelitowski
|
wikary irządzki, mansjonarz
|
26.VI.1757
|
16.VI.1761
|
112
|
Kazimierz (Koziński)
|
wikary Rokitna
|
30.IX.1759
|
4.X.1764
|
113
|
Feliks
|
reformat, wikary konwentu pilskiego
|
28.IV.1760
|
|
114
|
Liborius Gromli
|
gwardian lelowski
|
18.VII.1762
|
|
115
|
Goido Gartner
|
kapelan zakonu Braci Mniejszych
|
12.V.1763
|
6.XI.1763
|
116
|
Leonard Stawski
|
z zakonu Braci Mniejszych
|
11.VIII.1763
|
1.IX.1763
|
117
|
Franciszek Chmielowski
|
promotor Tow. św. Różańca, zarządca kościoła irządzkiego
|
11.XI.1763
|
27.X.1777
|
118
|
Leon Kruzlicki
|
ze Zgromadzenia Braci Mniejszych Obserwantów (bernardyni)
|
19.XII.1763
|
23.XII.1763
|
119
|
Sebastian Szulc
|
franciszkanin
|
15.IV.1764
|
29.VII.1764
|
120
|
Duklanus Bernardinus
|
|
6.VI.1764
|
|
121
|
Accursius Wojtyński
|
franciszkanin (Ordo MCSP)
|
23.VI.1764
|
5.VII.1764
|
122
|
Grzegorz Poński
|
promotor Towarzystwa św. Różańca kościoła mrzygłodzkiego
|
19.VII.1764
|
|
123
|
Marcin Koźlicki
|
sekretarz dekanatu lelowskiego, duszpasterz w Żurawiu
|
7.X.1764
|
|
124
|
Jakub Redziowski
|
franciszkanin
|
15.X.1764
|
|
125
|
Franciszek Sztymarowicz
|
kanonik kolegiaty pilskiej, duszpasterz Giebła
|
19.XII.1766
|
|
126
|
Tomasz Mistalski
|
duszpasterz kościoła w Kroczycach
|
22.II.1767
|
|
127
|
Andrzej Chrustowski
|
franciszkanin
|
22.III.1767
|
|
128
|
Jan Kanty Majkrzycki
|
wikary, mansjonarz irządzki
|
13.IV.1767
|
28.X.1775
|
129
|
Tomasz Rokitowski
|
w zastępstwie
|
6.X.1772
|
|
130
|
Wojciech (Łukasz) Wybranowski
|
kanonik sandomierski, prepozyt irządzki
|
26.VI.1775
|
11.IX.1782
|
131
|
Stefan Jarochowski
|
franciszkanin ze Zgromadzenia Braci Mniejszych Konwentualnych
|
24.IX.1775
|
15.IV.1797
|
132
|
Jan Domasławski
|
zarządca kościoła irządzkiego, mansjonarz
|
1.XI.1775
|
1.VII.1776
|
133
|
Grzegorz Otffinowski
|
wikary
|
10.III.1756
|
24.IV.1776
|
134
|
Franciszek Cybulski
|
prepozyt z Przyrowa
|
18.VIII.1776
|
1.IX.1776
|
135
|
Reginald Demolinow
|
reformat
|
6.X.1776
|
|
136
|
Relagatus
|
reformat
|
30.XI.1776
|
|
137
|
Szymon Sikorski
|
franciszkanin
|
15.XII.1776
|
1.IV.1777
|
138
|
Piotr Jabłoński
|
franciszkanin
|
4.II.1777
|
11.IX.1777
|
139
|
Szymon Kantorowicz
|
wikary, mansjonarz irządzki, zarządca
|
23.II.1777
|
15.II.1781
|
140
|
Władysław Fabiański
|
franciszkanin
|
8.X.1777
|
4.VII.1780
|
141
|
Stefan Minkiewicz
|
wikary i mansjonarz irządzki, prepozyt Kroczyc
|
22.XI.1777
|
17.XI.1780
|
142
|
Wojciech Kopiński
|
wikary z Nakła
|
30.III.1778
|
|
143
|
Jan Kanty Morawicki
|
promotor Towarzystwa św. Różańca
|
5.XI.1780
|
22.III.1782
|
144
|
Łukasz Wojciech Poraj
|
prepozyt miejscowy
|
17.XII.1780
|
1.I.1781
|
145
|
Karol Targoński
|
franciszkanin
|
20.II.1781
|
4.III.1781
|
146
|
Antoni Tomicki
|
franciszkanin
|
9.III.1781
|
29.V.1781
|
147
|
Nepomucen Adrian Morawicki
|
kanonik regularny, norbertan w kościele irządzkim
|
17.VI.1781
|
30.XI.1783
|
148
|
Wojciech Bednarski
|
wikary
|
3.III.1782
|
18.III.1782
|
149
|
Stefan Strzeszyński
|
franciszkanin Braci Mniejszych Konwentualnych
|
1.IV.1782
|
22.XII.1787
|
150
|
Dominik Morawski
|
prezbiter świecki
|
17.IX.1782
|
20.III.1783
|
151
|
Krzysztof Brzozowski
|
franciszkani Braci Mniejszych Konwentualnych
|
24.IV.1783
|
10.VII.1783
|
152
|
Jan Giemziński
|
kanonik laterański
|
18.VII.1783
|
22.VII.1783
|
153
|
Wincenty Rędarski
|
franciszkanin, lektor teologii
|
24.VIII.1783
|
12.IX.1783
|
154
|
Tomasz z Rosic Pągowski
|
zarządca kościoła, prepozyt irządzki
|
10.IX.1783
|
13.IV.1805
|
155
|
Jan Śmietanka
|
prezbiter świecki
|
2.X.1783
|
|
156
|
Jan Kapistran Sobieski
|
zakonnik Braci Mniejszych Konwentualnych
|
30.XI.1783
|
9.VIII.1785
|
157
|
Be? Janicki
|
kanonik regularny kongregacji kłobuckiej
|
27.II.1784
|
|
158
|
Wiktor Jagielski
|
zakonnik Braci Mniejszych z Przyrowa
|
1.III.1784
|
12.III.1784
|
159
|
Jan Kanty Sławiński
|
franciszkanin Braci Mniejszych Konwentualnych
|
14.III.1784
|
|
160
|
Andrzej Molęcki
|
wikary irządzki
|
21.III.1784
|
25.IV.1784
|
161
|
Wojciech Rapiński
|
wikary kościoła w Przemykowie
|
21.IV.1784
|
|
162
|
Józef Zaremba
|
prezbiter świecki
|
16.V.1784
|
5.XII.1784
|
163
|
Ksawery Bandecki
|
z zakonu Braci Mniejszych Reformatów
|
25.IX.1784
|
|
164
|
Piotr Poborski
|
wikary irządzki
|
21.X.1784
|
5.II.1785
|
165
|
Fortunat Biedroński
|
z zakonu Braci Mniejszych
|
15.II.1785
|
12.IV.1785
|
166
|
Solanus Gromnicki
|
z zakonu Braci Mniejszych Reformatów
|
22.III.1785
|
|
167
|
Benon Janicki
|
kanonik regularny laterański kongregacji kłobuckiej
|
15.VIII.1785
|
20.IX.1785
|
168
|
Antoni Cabalski
|
mansjonarz irządzki
|
23.IX.1785
|
25.VII.1786
|
169
|
Szymon Kozielski
|
|
7.XII.1785
|
10.IX.1787
|
170
|
Feliks Kaliński
|
wikary kidowski
|
10.II.1786
|
|
171
|
Mateusz Kopiński
|
wikary z Niegocina
|
1.X.1786
|
21.X.1794
|
172
|
Karol Binkowski
|
|
15.X.1787
|
16.XI.1787
|
173
|
Antoni v. Michał Kurucki
|
mansjonarz irządzki, wikary, promotor, zarządca
|
10.XII.1787
|
30.III.1808
|
174
|
Paweł Dwornicki
|
wikary krzcięcicki, kroczycki
|
25.VIII.1788
|
24.VI.1795
|
175
|
Aleksander Stanek
|
zarządca kościoła w Kroczycach
|
20.I.1789
|
16.IV.1792
|
176
|
Apolinary Trzycin?
|
kanonik
|
15.III.1789
|
|
177
|
Marcin Franatka?
|
wikary kościoła nakleńskiego
|
3.XI.1789
|
|
178
|
Baltazar Kozłowski
|
wikary szczekociński
|
29.VI.1791
|
|
179
|
Stefan
|
reformat
|
2.IV.1792
|
|
180
|
Sebastian Pawłowski
|
wikary niegociński
|
18.XI.1794
|
10.I.1795
|
181
|
Wojciech Nowobilski
|
wikary niegociński
|
7.XII.1794
|
11.XII.1794
|
182
|
Antoni Bożęcki (Borzęcki)
|
mansjonarz irządzki
|
19.V.1795
|
11.IV.1810
|
183
|
Salwin Trubecki
|
reformat
|
29.X.1798
|
|
184
|
Walenty Ordowski
|
|
5.XI.1798
|
|
185
|
Andrzej Starczewski
|
kapłan przybynowski
|
1.III.1799
|
|
186
|
Antoni Kasczewicz?
|
wikary sędziszowski
|
28.IX.1800
|
|
187
|
Alojzy z Szymanowic
|
paulin
|
4.II.1801
|
|
188
|
Sebastian Urbański
|
kapelan Braci Mniejszych z Rokitna
|
4.III.1801
|
15.I.1802
|
189
|
Walenty Raygniewicz
|
kapelan z Kroczyc
|
9.V.1802
|
|
190
|
Wawrzyniec Gładyszewski
|
kanonik regularny
|
15.VI.1802
|
|
191
|
Aleksander Kamieński
|
prebendarz przyrowski
|
1.IX.1802
|
|
192
|
Wojciech Michowski
|
proboszcz Rokitna
|
19.X.1802
|
|
193
|
Stefan Lux
|
franciszkanin Braci Mniejszych, kapelan Rokitna
|
18.XI.1802
|
19.IV.1804
|
194
|
Jan Maciej Kurczak
|
zarządca kościoła w Skarżysku, mansjonarz irządzki, promotor
|
18.VII.1804
|
29.VI.1816
|
195
|
Józef Mastalski (Mastelski)
|
administrator nakleński, prepozyt
|
30.I.1805
|
17.IX.1813
|
196
|
Kordian Franke
|
paulin, kapelan rokitniański
|
22.IV.1806
|
|
197
|
Antoni Rachucki
|
kapelan zakonu Braci Mniejszych z Rokitna, wikary
|
24.X.1806
|
19.XII.1814
|
198
|
Jan Nepomucen Pattin
|
prepozyt kościoła irządzkiego
|
9.VI.1808
|
21.V.1813
|
199
|
Jan Twardowski
|
kapelan
|
8.IX.1808
|
20.I.1810
|
200
|
Feliks Rączkowski
|
mansjonarz irządzki
|
27.II.1810
|
5.VIII.1810
|
201
|
Michał Tarnowski
|
ojciec z zakonu [Braci Mniejszych] konwentualnych z Lelowa
|
16.IV.1810
|
|
202
|
Wincenty Wittmann
|
mansjonarz irządzki
|
10.IX.1810
|
23.III.1812
|
203
|
Franciszek Ksawery Lademann
|
z zakonu Kartuzów, mansjonarz, wikary
|
20.IX.1812
|
24.X.1821
|
204
|
Jan Rosner
|
kapelan nakleński
|
30.III.1814
|
|
205
|
Józef Szewczykowski
|
wikary irządzki
|
2.IX.1814
|
6.X.1814
|
206
|
Łukasz Widawski
|
zakonnik św. Franciszka, reformat
|
28.I.1815
|
9.IV.1815
|
207
|
Wincenty Raffałowski
|
kapłan rokitniański
|
14.V.1815
|
|
208
|
Józef Karpiński
|
prepozyt irządzki
|
29.IX.1815
|
20.XII.1825
|
209
|
Baltazar Chwalbiński
|
kanonik Grobu Świętego, zarządca
|
13.XI.1815
|
25.XI.1816
|
210
|
January Stawiarski
|
franciszkanin konwentualny, wikary rokitniański, kapelan
|
10.XII.1815
|
10.VII.1818
|
211
|
Melchior Oprzędkiewicz
|
zarządca irządzki
|
13.IX.1816
|
28.XII.1816
|
212
|
Eryk Puchalski
|
franciszkanin reformat
|
19.I.1817
|
31.V.1817
|
213
|
Benedykt Szwagierkiewicz
|
franciszkanin konwentualny z Lelowa
|
7.II.1817
|
|
214
|
Czesław Fedorowicz
|
franciszkanin reformat konwentu pilskiego
|
28.I.1817
|
11.IV.1817
|
215
|
Jan Gółkowski
|
paulin zakonu Pierwszego Eremity
|
12.III.1817
|
5.IV.1817
|
216
|
Cyryl Krasucki
|
kanonik Grobu Świętego
|
10.IX.1817
|
|
217
|
Wojciech Salański
|
wikary, mansjonarz
|
23.XI.1817
|
18.V.1819
|
218
|
Józef Bijak
|
wikary rokitniański
|
6.II.1819
|
31.V.1819
|
219
|
Marcin Kulawik
|
mansjonarz
|
19.VII.1819
|
|
220
|
Marcin Bulewicz
|
mansjonarz, wikary irządzki, administrator w Przyłęku
|
19.VII.1819
|
9.VIII.1825
|
221
|
Adam Zmarzlikiewicz
|
wikary rokitniański
|
16.XII.1819
|
14.III.1820
|
222
|
Walerian Rayniewicz
|
wikary kidowski
|
12.IV.1820
|
|
223
|
Józef Pytlarski
|
wikary rokitniański
|
9.III.1821
|
5.IV.1825
|
224
|
Józef Pawołowski
|
prebendarz z Koniecpola
|
16.VI.1822
|
|
225
|
Edward Kadrowski
|
wikary nakleński
|
21.II.1823
|
|
226
|
Ksawery Orłowski
|
reformat z Pilicy
|
6.II.1825
|
|
227
|
Paweł Kopczyński (Kopciński)
|
zarządca
|
25.II.1825
|
29.VI.1825
|
228
|
Andrzej Majorowicz
|
bernardyn z zakonu św. Franciszka
|
23.III.1825
|
27.V.1825
|
229
|
Józef Moszczyński
|
kapłan pomocniczy w Irządzach
|
3.VI.1825
|
7.X.1826
|
230
|
Marcin Wenitty?
|
proboszcz Rokitna
|
6.XI.1825
|
|
231
|
Wincenty Stan?
|
wikary irządzki
|
1.I.1835
|
6.I.1835
|
232
|
Anzelm Załęcki
|
|
2.I.1836
|
24.VI.1838
|
233
|
Jakub Kalatowicz
|
wikary
|
3.I.1841
|
31.XII.1841
|
234
|
Mikołaj Ziębiński
|
wikary
|
9.XII.1841
|
12.XII.1842
|
235
|
Franciszek Masło
|
wikary
|
13.XII.1842
|
20.I.1843
|
236
|
Andrzej Gajderski
|
|
20.I.1843
|
31.V.1843
|
237
|
Felicjan Słomczyński
|
wikary
|
4.VI.1843
|
27.IX.1843
|
238
|
Józef Królikiewicz
|
proboszcz irządzki, kanonik
|
1.X.1843
|
27.III.1845
|
239
|
Antoni Jasiński
|
wikary irządzki
|
29.III.1845
|
3.IX.1846
|